Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Kirk: Pane Spocku, mám pocit, že jste čím dál víc a víc lidštější?
Spock: Pane, nevidím důvod, proč bych se měl nechat urážet.

Klára Svobodová pije z hrnečku s mořskou pannou
pět jazyků lásky

S KÝM MÁTE ČEST?​

Čau. Jsem Klára.
Oficiálně jsem inženýrka (to vem čert) a vyučená umělecká truhlářka a řezbářka (na to jsem fakt pyšná). Neoficiálně pak amatérská hráčka na flétnu a šalmaj, nerd, nadšená zpěvačka, milovnice tlustých knih a pošmournýho počasí…

Momentálně jsem k tomu všemu i máma. Máma mimozemšťan. Humor a pocit, že jsem na jiné planetě, jsou můj každodenní chleba. Mám totiž neslyšící dceru. A to je někdy pořádný sci-fi.

Klára Svobodová s dětmi

PROČ ZROVNA SPOCK?

Spock byl drsňák, mašina bez emocí (Vulkánec no, co chceš), která dokázala cokoliv.

Tohle a uši máme společný. Život se se mnou moc nemaže. Od doby, co mám děti, to platí dvojnásob. Díky tomu vím, že taky zmáknu cokoliv. A přestože se nevrhám do vesmírných dálav, nečelím magnetickým bouřím ani mimozemským hrozbám, vyšlo by to na hezkých pár dílů původního Star Treku.

spocklidem poprvý do školy

Naopak absenci emocí teda nesdílíme. Logicky! Spock byl ve výhodě – měl totiž Ofinku a neměl děti. Moje baby terminátorka model t – S3R4F1N4 a skřetí princ Bh’aarn A’bhazs na moje emoce občas kladou až příliš vysoký nároky. Ostatně bejt bez emocí ani není mým cílem. Tím je zůstat v relativním klidu, spokojená a nikoho nezabít.

Spock lidem,
s poklidem

PROČ MĚ SLEDOVAT?

Jsem srdcař

Nechybí ani láska. Láska k odlišnostem (ať už je to vzhled, nebo postižení) i k tomu, co nás spojuje. Všichni bojujeme, padáme a přesto v tom šlapeme, jak nejlíp dovedeme.

Spojuju zdánlivě nespojitelný

Ráda spojuju zdánlivě nespojitelný věci (zodpovědný mateřství a zálibu v tetování), překračuju hranice a čelím výzvám všeho druhu (řídit a znakovat zároveň) a hrabu se ve společenských tabu (smrt dítěte, císařský řez, postižení všeho druhu…).

Životní průsery

Blog Spocklidem jsou moje životní průsery a life-hacky: jak se zase zvednout, když ti dá život přes hubu, jak k sobě být laskavý a být v pohodě s tím, že občas v pohodě nejsi.

Psát punk

Moje pocity a zážitky občas nejde vyjádřit zcela spisovně. Vytrácela by se tím opravdovost. Akademickou češtinu tedy nehledejte a připravte se na mojí plynnou orkštinu.

bojovnice

„Podle otce měli mít v očích světlo prvních hvězd při stvoření světa. Co vím, tihle byli špinaví, zakrvácení a jejich zbroje vypadaly jako veteš z LARPu pro bezdomovce.““

– Alex Drescher – Zrození Adepta

Připojte se
ke mně na Forendors

Získáte:
forendors panel