Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Blog

Životní průsery a life-hacky a jak na sebe být laskavý v obou případech.
Předsudky, tabu a odvrácená stránka mateřství. Vše pocukrováno špetkou lásky k fantasy/sci-fi a tělesným modifikacím všeho druhu. Akademickou češtinu zde nehledejte.

Krysy Apokalypsy – můj nejšťastnější sňatek z rozumu

krysy apokalypsy
Trilogii Krysy Apokalypsy mám podepsanou (a orazítkovanou) v knihovně už od minulého Comic conu. Mám s ní trochu komplikovaný vztah. Ačkoliv to nebyla láska na první pohled a pustila jsem se do čtení z čisté vypočítavosti, po přečtení nějak nevím, co se životem. Přečíst znovu? A pak ještě jednou?

Jako liči: vtipná sonda do hlubin českého rasismu

jako liči
Miluju humor a rasismus mě zvedá ze židle. Jako liči je knížka napsaná s takovým nadhledem, že se prosmějete od prvních řádků až do doslovu. Přestože popisuje věci, které vtipné nejsou. Zatímco se budete smát, vztekat se a plakat, možná se i zamyslíte nad tím, co se skutečně skrývá pod skořápkou lidí kolem nás. A o to jde.

Tajemství kreativních lidí. Co mají společného Tony Stark a Lenka Láskorádová?

tajemství kreativních lidí
Když vidíme slavného umělce, často si řekneme, že má talent, štěstí, kontakty...Něco, co my nemáme a mít nebudeme. Prostě nejsem tak kreativní! Je pravda, že většina z nás asi nesloží cyklus symfonických básní. O fous kreativnější, ale může být každý z nás. Jak?

Smrt jako motivace k akci. V čem může motivovat nemocné, zraněné a zlomené?

smrt motivace
Na smrti toho mnoho pozitivního není. Je konečná, definitivní a kdo se to pokusí změnit, snadno se dostane na temnou stranu Síly. Někdy bolí, někdy je fakt hodně ošklivá. Taky nás ale může proměnit. Udělat z nás lepší lidi. Nebo taky ne.

V šedých tónech. Když má život cenu kapesních hodinek

v šedých tónech
Stalin napáchal v Pobaltských státech strašná zvěrstva. Po jeho čistkách přišly Litva, Lotyšsko a Estonsko o víc než třetinu obyvatel. V šedých tónech je osobní výpovědí o  násilných deportacích do pracovních táborů. Otevírá to, o čem se mělo mlčet.

Měl jsem k hudbě velmi kladný vztah, teď k ní nemám žádný, říká Kráťa, hudebník, kterého opustil sluch

kráťa
Od začátku jsem věděla, že bych měla titulkovat svá videa. Dokopal mě k tomu až Kráťa. Svou velmi laskavou a trefnou kritikou. Ladislav Kratochvíl ohluchl ve středním věku. Kromě sluchu přišel i o práci, přátele a koníčky. Přesto si našel vlastní způsob, jak se nezhroutit a být i nadále aktivní. Především v oblasti osvěty na téma sluchu, komunikace a sluchových vad.

Témata:

Podpořte mou tvorbu

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte: