Dejte mu mlhu a hřbitov a Martin Paytok bude šťastná malá brambora

Horory jsou pro něj jako zabalení do deky a gotická estetika ho naplňuje nadpozemským štěstím. Martin Paytok odrostl na pixelatých videohrách a nyní se živí jako redaktor v nakladatelství. A taky dost píše. V březnu mu vychází nejnovější román na pomezí britské detektivky a napřirozeného hororu. Proč byste si měli Láska, smrt a všechno zlý přečíst?

Žádný komentář

Bývá jednodušší označit dítě za problémové a dát mu medikaci, než se snažit pracovat s ním individuálně, říká autor knihy Nebuď p*ča

Tomáš Morávek ve své knize Nebuď p*ča aneb jak (ne)pracovat s dětmi poukazuje na existenci nejrůznějších píč, se kterými se setkal během mnohaleté praxe v systému ústavní péče o děti. Ostatně jedna taková ho dokonce k práci vychovatele přivedla, když mu před x lety přibouchla dveře před nosem.

Žádný komentář

Mám nepřekonatelný problém s tím, když se v příbězích ubližuje dětem, říká autorka Zuzana Hartmanová

"Chceš k sobě parťačku? Napadla mě spisovatelka Zuzana Hartmanová," řekl před rokem Honza Kotouč. Tak jsme se se Zuzkou poznaly. Na besedě o matkách na Comic conu. A Louisi, myslím, že to byl začátek krásného přátelství. Nezařaditelná autorka fantasy s oblibou míchá žánry jako lektvary. Přestože píšu stránku sem, stránku tam, když ji děti nechají, má toho na kontě už spoustu. V březnu jí vychází hrdinská fantasy o minotaurech.

Žádný komentář

Srdcovka: Všichni máme místa, ze kterých naše afekty vyrůstají a všem nám bude lépe, když je objevíme

Díky svojí komunitě se vždycky dostanu k těm správným knihám. Srdcovka od Štěpánky Jislové ke mně přišla díky kamarádce Marii. Té, co napsala Návrat z pískoviště. Krásné a výmluvné ilustrace zaujmou na první dobrou. Stejně jako kombinace modré a červené, jež slibuje, že pod povrchem našich vztahů toho bublá mnohem víc.

Žádný komentář