Bezpodmínečná láska aneb co mě o životě naučila Paní Liška

bezpodmínečná láska paní liška

Myslela jsem si, že o bezpodmínečné lásce jako rodič něco vím. Pak přišla Paní Liška a já zjistila, jako už mnohokrát předtím, že jsem úplně mimo. Co mě o lásce naučil nejhnusnější býložravec pravěku?

Bezpodmínečná láska? Co to je?

Moje dcera Serafína nikdy na nějaký mazlení moc nebyla. Když je v pohodě, tváří se, že nás nepotřebuje a přijde teprve tehdy, když se něco děje. To se pak občas nechá i obejmout a aspoň chvíli se vydrží mazlit. 

S hračkami to měla stejně. Ne že by neměla vytipované své oblíbené plyšáky či panenky, ale takovéto „bez svého medvídka neusnu“ jsme u ní nikdy nezažili. Pak přišla s Paní Liškou.

Vytáhla ze dna toho nejmenšího z malých. Nejošklivější hračku, co doma máme, a zahrnula ji láskou a péčí. Bez podmínek. Nevadí mi, že jsi tak trochu děsivá. To přece neznamená, že se k tobě budu chovat jinak...

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Napsat komentář