Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Chameleon aneb ukazovat barvy, co chybí

spocklidem chameleon

Chameleon je roztomilý zvířátko, který mění barvu podle prostředí, ve kterým se nachází. Funguju podobně. Akorát naopak. Ukazuju barvu, která s daným prostředím většinou koliduje, protože tam chybí. Drsňák nebo něžná a pečující víla? Zvládnu obojí.

Lidé mě mají tendence zařazovat do naprosto odlišných kategorií. Je celkem normální, že mi někdo řekne, že jsem až moc drsná a vzápětí někdo další, že jsem jemná a něžná. O co tady jde? Bavíme se o tý stejný osobě? Vidíte a slyšíte dobře?

Všude zdejší, nikde doma

Co se pamatuju, funguju ve společnosti jako vyrovnávač. Vyvažovatel. Vnáším do pléna přesně to, co mám pocit, že tam v daný okamžik chybí.

Ten proces je naprosto nevědomý. Nepřemýšlím nad tím. Prostě se to děje. Když o tom píšu, zdá se to jako úžasná vlastnost. Přináší velký hodnoty do okolního uspořádání. Mě to ale vlastně spíš sere. Zjišťuju, že vlastně nikde nejsem úplně doma. Vždycky zastávám ten pól, co tam chybí, a tudíž tam nepatří. Kde mi je teda dobře? 

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel