Encanto. Naše superschopnosti nejsou samozřejmost

encanto

Koukáte rádi na pohádky? Já ano. Disneyovky třeba čím dál víc začleňují současná témata. Encanto, jednu z těch nejnovějších, přímo miluju. Ukazuje se v ní, že z naše světlo se může velmi rychle překlopit do stínu, když se o něj (a o sebe) nebudeme patřičně starat. 

Naše dary jsou encanto. Zázrak

Mirabel žije se svou rodinou Madrigalových v zázračném domě. Každý získá při dovršení určitého věku superschopnost. Něco, co nemá nikdo jiný a čím je dotyčný výjimečný. Jediná Mirabel svůj dar nemá. Tudíž je takový vyděděnec. Černá ovce. A takhle šťastně by si Máchalovi…ehm…Madrigalovi žili. Nebýt toho, že dům se začíná hroutit. A vyřeší to kdo?

Mít superschopnost je skvělý. Každý z nás má určitý DAR. Něco, co nám jde snadno, v čem jsme dobří. Něco, co, když je hýčkáno a opečováváno, může růst, vzkvétat a blažit tím celé naše okolí. A to je právě ten zádrhel. Když je hýčkáno a opečováváno! Naše dary totiž často bereme jako samozřejmost…

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Napsat komentář