Hejty vol. 3 aneb žena v zenu nemlčí

spocklidem hejty žena v zenu

Jestli mají ženy v současný době nějakou výsadu, je to specifickej druh hejtů mířených na jejich hlavy. Hejty jsou osinou v zadku všech, co se o něco pokoušejí, bez ohledu na gender. To je jasný. Co je ale horší než schytat fakt hnusnej komentář? Bejt žena a schytat hnusnej komentář. Protože pak bude zaručeně pod pás.

Děvenko, na tobě si smlsnu

Je to taková zvláštnost, že na ženských si internetový (a nejen ti) hrdinové nejvíc smslnou. Hejty řeším od začátku, co jsem něco někam veřejně napsala. Prej se nemám divit. Moc se s tím neseru a často šlapu do vosích hnízd a na kuří oka. Tak co bys jako, děvenko, chtěla? Vrať se radši k plotně a buď aspoň trochu užitečná!

Dá se na to zvyknout?

Na kecy šovinistickejch páprdů, který jsou z valný většiny kvůli tomu, že jsem žena, tudíž nekompetentní mít jakýkoliv názor (jasný, to se nikdy neomrzí), bych si už mohla zvyknout, ale na co si nezvyknu nikdy a co bolí ve výsledku nejvíc, jsou útoky na mý mateřství (nezvládnutý samozřejmě!) a na mojí rodinu.

Můžeš bejt debil…

Když mi někdo tvrdí, že bych zasloužila op*cat jen proto, že jsem potetovaná, nebo si bere do huby moje děti jen proto, že nesouhlasí s mým názorem, to je za mě přes čáru. Jako můžeš bejt debil, chápu, stane se, ale míra projevování tvý debility má svý hranice.

…ale vocaď pocaď, sem už ne

Říct mi něco takovýho do očí by se odvážil málokdo. Pokud ano, nejspíš bych šla sedět, protože bych ho zabila. Chovat se slušně a s respektem by mělo být normální nejen při běžných sociálních interakcích, ale i když jsi krytej obrazovkou.

Mlč…

Dlouho se mělo za to, že se to musí strpět. Ženská, která je vidět, musí mlčet a nechat si všechno líbit, protože to je cena, kterou platí za věhlas. Nelíbí se ti to, kočičko? Tak se přestaň montovat do věcí, kterým nerozumíš…a vůbec, kdo se teď stará o děti? Co ty jsi to za matku?

…a drž

Už jen to slovo strpět. Dost mi to připomíná rady ohledně znásilnění. Hlavně mlč a buď mu po vůli, ať ti neublíží ještě víc. Je tohle opravdu úděl ženy? Držet hubu, držet a nechat všechny hovada v okolí, ať se k ní chovají, jak chtějí?

Rozhodně ne. Nemusíme vůbec nic, přátelé. Jestli mi nějakej kripl svojí produkcí ( ať už je jakýkoli povahy) dělá že života peklo (a že to kriplové umí!), rozhodně nemusím mlčet a čekat, až to přejde.

Změna je možná

Naštěstí už se to začíná měnit nejen v pohledu žen na to, co musí strpět, ale i na společenský úrovni. Nedávný soudy, týkající se žen, co se dostaly do zaměřovače hejterských hovnometů např. pirátka Olga Richterová, nebo advokátka Klára Kalibová, nakonec rozhodly ve prospěch obou pronásledovaných. Jsou jasným vzkazem, že si ženy nemusí nechat líbit vůbec nic.

Žena v zenu

Nemlčeti zlato je i heslo projektu Žena v zenu. Knihu, která vzešla z rozhovorů s veřejně působícími ženami z různých oblastí, teď držím v ruce. Pojďme o tom mluvit, pojďme to otevírat. Není to o tom, že jsou ženy slabší a nezvládnou schytat ránu. Je to to tom, že jich dostávají víc a mnohem víc jich jde pod pás.

Hejty pod pás a přes čáru

Všechno to „no, prezentace na nic, ale aspoň že máš hezkej výstřih“, „vy děláte s počítačem? Ženská? Nemohl bych radši mluvit s manželem?“, „kocourku, ty si myslíš, že rozumíš chemii?“, „kde jsou děti?“, „nemáš věšet prádlo?“ To se chlapům nestane.

Jak se má pan manžel?

Když už někdo otře o mužskou sexuální podstatu, většinou je to o tom, že mu žena nedala, což je vlastně stejně její chyba. Pamatujete na Zemanovo vyjádření ohledně duelu Trumpa a Clintonový? Kdo si neuhlídá manžela, nemůže vést zemi? No jasně. Schopnost organizovat milostný pletky svýho může je totiž nezbytná pro výkon prezidentský funkce.

Rány si nech na koledu

Můžu být žena a můžu být vidět. Nemusím u toho strpět vůbec nic. A rozhodně v tom nejsem sama. Je tady armáda dalších žen, který si taky zaslouží být v zenu. Neschytávat rány za to, jak vypadají, jak se oblíkají, jestli po porodu dostatečně zhubly, jaký známky mají jejich děti, nebo dokonce že jim ty děti někdo utopí jen proto, že něco dokázaly.

Většinou je to tak, že kdo umí h*vno, bleje na internetu sračky v komentářích. Neúprosná kauzalita. Ale i s tím už bude brzo utrum. Nejsme žádný kočičky a takhle s náma mluvit nebudete. Ani skrz jedničky a nuly.

Všechny rozhovory jsou dostupný na webu Žena v zenu. Knihu, která kromě zkušeností přináší tipy, jak se s hejty vypořádat a nenechat se zválcovat nepříjemným tlakem z okolí, najdete tady.

Napsat komentář