Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Hnutí pro život vrací úder aneb jít proti armádě s houkadly

spocklidem hnutí pro život

Hnutí za život mě zas jednou vytočilo. To jsem se zas pěkně nasrala. Záchranář Vít Samek zorganizoval veřejnou sbírku na Postinory pro znásilněné Ukrajinky. Aspoň minimální naději v tom všem zmaru. Impérium Hnutí pro život ČR okamžitě vrátilo úder. Takhle prý funkční pomoc nevypadá.

Pojď si o tom promluvit

Tou by byla např. kvalitní psychologická intervence. Hele holka, chceš si o tom promluvit? Vypovídej se. Všechno to pusť ven, uleví se ti a pak si to mimino od ruskýho vojáka, co tě brutálně znásilnil, můžeš s klidným svědomím donosit. Život je totiž třeba chránit. Jakýkoliv. Víš?

Prevenci především

Je prý důležitá i prevence, aby ke znásilnění vůbec nedocházelo. Tak podívejte se, ženy, vlastně si za to můžete tak trochu samy, protože jste trestuhodně zanedbaly prevenci. Očividně ani jedna z vás nebyla na přednášce, jak se vyhnout znásilnění, smrti a dalším zvěrstvům na okupovaném území…počkat, on jí nikdo nepořádal?

Co bylo dřív?

Hnutí za život v ČR má mimo jiné i problém s časovou sousledností. Chápu, že neustálý debaty na téma, co tu bylo dřív, jestli slepice nebo vejce už zamotaly hlavy jinačejším géniům. Ale tady je to, přátelé, až trapně jednoduchý. To dáte!

Vezmeme si to chronologicky

Nejdřív proběhlo znásilnění. Na Ukrajině. V okupovaných městech a vesnicích. Ruští vojáci tam znásilnili ukrajinské ženy (a děti!!!).Ty teď jsouce ve slušným svrabu, se snaží postarat o sebe a zbytek svých rodin a potřebovaly by akutně vyřešit problém, který nastal nebo nastat může.

TEĎ a TADY

A to, že kromě faktu, že jim někdo posral život na hodně dlouhou dobu dopředu a způsobil jim trauma obrovskýho kalibru, s tím člověkem (vlastně nevím, jsou tohle ještě lidé?) mohou čekat dítě. Řeší se problém TEĎ a  TADY. K čemu jim teď bude prevence?

Jedinou prevencí, která by v tomto případě dávala smysl, by bylo poučit předem ruské vojáky, ať se nechovají jak prasata. To je asi jediný, co by skutečně zabralo. Pokud by se pak ty přečiny i trestaly.

Já ti zahoukám

Proč Češi raději nepřispějí na nákup houkadel, pepřáků nebo elektrických paralyzérů? Mám úžasnou představivost, ale k čemu jim bude houkadlo? Snad jen aby v tý mizérii řvalo chvíli za ně, když už si svůj hlas zoufalstvím vykřičely do ochraptění.

Pepřák proti kvéru

A pepřák? Je opravdu rozumný stříkat pepřák na osobu, která na vás míří kvérem a tváří se, že nebude mít nejmenší problém odprásknout vašeho čtyřletého synka, co pláče vedle v místnosti? Nebo těm vojákům třeba zkusit zahoukat? Aby jim definitivně jeblo a poslali do vás celou dávku? Je tohle skutečně ideální řešení problému?

Kdo by vám asi tak přiběhl na pomoc? Ten jedenáctiletej kluk, kterýho znásilnili před očima vlastní mámy, která se na to musela dívat přivázaná ke stolu? Nebo ta čtrnáctiletá dívka, kterou znásilnilo pět chlapů?

Chránit život

Opravdu si myslíte, že jste v pozici, že můžete soudit ženu, která nechce (logicky! kurva, je to tak těžký pochopit?) dítě s člověkem, kterej jí ublížil víc, než si vůbec dokážeme představit? Říkat jí, že se dopouští vraždy, že život je nejdůležitější? Co její život? Na ten jste mysleli?

Co na to zákon?

Osobně si myslím, že do toho nemáte co kecat žádný ženě. Ale znásilněný Ukrajince? Jak si to vůbec můžete dovolit? Vždyť i ve většině potratových zákonů je výjimka, která umožňuje potrat ženám, které byly znásilněny. Tady prostě není o čem. Takže si ty vaše pepřáky a houkadla strčte třeba dopr*ele.

O co jde Hnutí pro život?

S Hnutím jsem se jednou setkala osobně. Když jsem se jako těhotná ocitla na Národní třídě. Měli tam nějakou demošku. Málem mě tam ušlapali (vzhledem k tehdejší absenci kérek o vzhled jít nemohlo). Tenkrát mi došlo, že život je to poslední, o co jim jde.

Osobně doufám, že se potratová pilulka dostane ke každý ženě a dívce, která o ni požádá, a aspoň minimálně pomůže zmírnit obrovskou tragédii, která tam vznikla.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel