Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Když promluvila: všechno, co potřebujete vědět o kauze Weinstein

když promluvila weinstein

Weinstein se dlouhá léta dopouštěl sexuálního násilí na obrovském množství žen. Dvě reportérky New York times, kterým se případ podařilo rozkrýt, o tom napsaly knihu. Když promluvila ukazuje, že ze způsobu, jak postupovaly, se můžeme mnoho učit ještě dodnes.

Přelomová kauza Weinstein

Do té doby bylo normální, že sexuální predátorství bylo prostě „laškování“. Pojem harašeníčko, jak se tomu začalo v Čechách říkat, rozhodně nenaznačuje jakékoliv obludnosti, které by se mohly za zavřenými dveřmi dít. No jo! On je prostě na ženský! To je pěkný. Může být na co chce, ale všechno to musí být konsensuální, posvěcené oběma stranami a ne vynucené tím, že vás šéf vyhodí z práce a postará se o to, abyste už žádnou podobnou nikdy nedostali.

Novinářky Jodi Kantor a Megan Twohey začaly velmi pomalu a velmi ztuha rozkrývat, jak to celé funguje. Jak Harvey cíleně jde po mladých začínajících herečkách či asistentkách, jak jimi manipuluje a dostává je přesně tam, kde je chce mít. Lhostejno, kolikrát řeknou ne. Jak se o tom ve firmě šíří zkazky, jak o tom v podstatě všichni vědí, ale nikdo to neřeší a nikdo s tím nic nedělá. Právníci pomáhají sepisovat dohody o vyrovnání a mlčenlivostí, kvůli kterým pak ženy o svých zkušenostech pod pohrůžkou soudního sporu nesmí mluvit. 

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel