Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Číst si znovu o boji, když válka už dávno skončila. Kojící Spock mi dává zabrat

kojící spock

Zpracovávám teď redakční poznámky ke své druhé knize Kojící Spock. Otevírám stará zranění, která jsou furt živá a bolí. Někdy je to tak nesnesitelné, že bych knihu nejradši smazala jedním kliknutím.

Prostě to přežít

„…zůstal sám a proti němu přesila
Partyzán – i když už válka dávno skončila…“
(Traband – Partyzán)

Kojící Spock je pracovní název druhého dílu Těhotnýho Buddhy. Letos na jaře jsem k němu dostala poznámky z redakce a od té doby na nich velmi pozvolna pracuji. Zpočátku jsem text jen nahrubo skenovala a zastavovala se u jednotlivých zvýrazněných míst, která jsem podle potřeby upravovala. Šlo to docela rychle. S redaktorkou jsme se dohodly, že rukopis dodám do konce července. Začala jsem se v tom patlat mnohem víc a sakra!

Zjistila jsem, jaký problémy mi dělá to celé číst. Nořit se do vzpomínek, které bolí a jsou tak strašně náročné. Dlouhé období v nemocnici. Strach. Totální potlačení vlastních potřeb ve prospěch své dcery. Neustálý stres. Osamělost. Běh na dlouhou trať, kde cíl je v nedohlednu a není vlastně vůbec jisté, že tam někdy doběhneme

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel