Kojící Spock

kojící spock kojení

Dle Vulkánců naprosto nelogický spojení. Název mý budoucí knihy. Na ní si budete muset ještě chvíli počkat (stejně jako na Těhotnýho Buddhu, jejího staršího sourozence), protože tvůrčí proces je někdy zákeřná mrcha, zdlouhavá a náročná.

Ale vzhledem k probíhajícímu Světovému týdnu kojení jsem si  dovolila ukrást si sem aspoň název.

O jídlo jde až v první řadě

Kojení. Velmi ožehavá záležitost, vzbuzující odpor nebo minimálně rozporuplný pocity. Žádná činnost spojená s lidským tělem není tak kontroverzní. Ani sex, ani vylučování.

Přitom kojení je normální jako kterýkoliv jiný jídlo. Přijde nám normální jíst. Jíme několikrát denně a k nitrožilní výživě se uchylujem, až když nemáme jinou možnost. Logicky. Není nad to se pořádně a kvalitně nadlábnout. A mimina to maj stejně. Když to nejde jinak, umělym mlíkem z plastový lahvičky taky nepohrdnou, ale stejně jako stravu z hadičky si to nechaj až jako nouzovku.

Nejen pro batikovaný

Navíc kojení není jenom pro lesany v batikovanejch tričkách. Kojej rockový hvězdy, lvice salonů, královny elfů, vzpěračky, komodorky mezihvězdnejch flotil i matky bojovnice. Vždycky se mi vybaví obálka jedný fantasy knížky, kde jedna čarodějka nese svojí dceru ve vaku na břiše a přitom sesílá kouzlo na svý nepřátele. Batikovaný má leda tak spoďáry, a i o tom silně pochybuju.

Schovej to prso!

Odhalený ženský prso nikdy nikoho tak neiritovalo jako v případě, že ženská kojí. Obchoďáky plný plakátů polonahejch modelek v plavkách či spodním prádle? Pohoda. Porno? V klidu. Kojící ženská? Děláte si srandu? Nechutný. Sodoma Gomora. Některý lidi cpoucí se hamburgerama na stojáka v bistru mně osobně přijdou nechutný víc. Ale proti gustu…

Nicméně dle zkušeností i výzkumů je to pořád to nejlepší, co vaše dítě může dostat, krom kvalitní četby na dobrou noc, častýho dýchání, teplýho spodního prádla a možnosti jít aspoň jednou ročně na řetízkáč.

„Potřeby většiny…“

Pojďte se hecnout a zkusit změnit úhel pohledu. Až příště uvidíte kojící ženu, zkuste zapomenout na to, že je to úchylná kráva. A naprogramujte si do hlavy, že je hustá, že  udržuje svý dítě naživu, čímž tvoří další generaci. A to už stojí za to, jak říká Spock, aby „potřeby většiny převážily potřeby menšiny…nebo jednotlivce.“ Do komentářů můžete vkládat kojící fotky dle libosti. Ženy, muži, Klingoni, Wookieeové…kdokoliv…

Tento příspěvek má 6 komentářů

 1. Sissi

  Také jsem kojila – a kojím – všude 🙂 zajímala by mě ta knížka, pamatuješ si název?

 2. Spocklidem

  Jakou knížku myslíš? 😉

 3. Sissi

  „Vždycky se mi vybaví obálka jedný fantasy knížky, kde jedna čarodějka nese svojí dceru ve vaku na břiše a přitom sesílá kouzlo na svý nepřátele.“ Zní to jako velká sympaťačka! 🙂

 4. Spocklidem

  Jo tak:) Je to Zjizvení z trilogie Písně čarodějky od Petry Neomillnerový 🙂

 5. Sissi

  Díky moc, tu jsem vůbec neznala a vypadá to velice zajímavě!

 6. Spocklidem

  Rádo se 😊

Napsat komentář