Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Lidé jsou citliví na různé věci, říká autorka Cíti Lenka Blažejová

lenka blažejová

Párty nad 30 lidí jsou jejím kryptonitem, zato se Lenka Blažejová nebojí nořit do těžkých témat. Kreativně se pasuje se smrtí, humorně otevírá debatu o menstruaci a všem introvertům a cíťům vzkazuje, že jsou úplně normální a ať v klidu (a tichosti) pokračují. Jak vypadá její svět v hloubce pod modrou hladinou?

Je fajn být cíťa a introvert

Cíťou ses vlastně definitivně veřejně vyoutovala s tím, že jsi introvert. Kdy jsi ve svém životě začala vnímat, že to tak máš? A jaké to pro tebe bylo? Cítila jsi úlevu? Pochybnosti?

Člověk to nějak tuší od dětství, že je cíťa, že je prostě „divný“. Přišla jsem si plachá. Snažila jsem se zapadnout a myslím, že se mi to docela dařilo. Nejvíc jsem si to uvědomila, když jsem asi tak před deseti lety četla knížku Ticho: Skrytá síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit od Susan Cain. Bylo to vůbec poprvé, kdy jsem si uvědomila, jak je to vlastně skvělé, že taková jsem. A velká úleva si uvědomit, že když si třeba nevěřím nebo pochybuju, že to zároveň souvisí s dalším balíčkem vlastností, které jsou skvělé. Když jsem v tom začala nacházet ty dobré věci, chtěla jsem to dát vědět dalším lidem. Ukázat, že je fajn být cíťa a introvert…

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel