Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Neslyšící Kit Fisto

spocklidem aquaset neslyšící kit fisto

Vždycky jsem držela první linii spíš za armádu fantasy než za sci-fi oddíly. Brnění, chladná ocel a různá mýtická havěť mě přitahovala víc než plazmový zbraně, hyperpohon a mimozemský rasy. Jednoznačně bych šáhla spíš po knížce s elfskym lučištníkem na obálce než po tý s pásem asteroidů na odvrácený straně Jupiterova měsíce. Magie u mě donedávna vítězila nad technologií na celý čáře. Až doteď.

Óda na technologii

Ona nám ta technologie totiž zachránila p*del. Díky technologii naše dcera celkem slušně slyší a má naději, že se ještě naučí obstojně mluvit. Technologie, se kterou máme celkem intimní každodenní vztah, už není tak nepochopitelná a vzdálená. A od kochleárního implantátu je to k neurálním čipům už jen krůček. Posun od lhostejnosti k vřelýmu přátelství je patrnej i v tom, že jsem nedávno dobrovolně šáhla po Hranicích impéria, s chutí jsem je přečetla až do konce, hned jsme objednávala druhej díl a byla jsem nadšená, že už vyšel i třetí a čtvrtej. A to byla na obálce vesmírná loď, prosim!
Technologie je prostě super!

Pobřežní hlídka hadr

Jedinou achilovkou kompenzačních pomůcek (ať už sluchadel nebo kochlearních implantátů) je voda. S vodou a koupáním nejsou jaksi kompatibilní. Fínka s nima mohla účinně fungovat jen na suchu. Jakýkoliv pobyt u vody znamenal, že se pomůcky schovávaj a Fína neslyší. A co není v uších, musí bejt v nohách. V těch našich, samozřejmě! Jasně, můžete si v hlavě přehrávat „I’ll be there“ a představovat si, že jste Pamela Anderson nebo Mitch Buchannon, když za ní už po několikátý běžíte do vody, protože na vaše řvaní ze břehu absolutně nereaguje. Ale to vás baví třeba desetkrát, pak už legrace klesá geometrickou řadou.

Kit Fisto – obojživelný nebezpečí

A pak jsme narazili na Aquaset. Pro nás jednoznačně objev století, přitom je to na první pohled taková blbost. Malá šprcka, která se navlíkne na implantát a zaručuje mu jeho kompletní voděodolnost. Serafínka si je od tý doby jistější, chodí do vody sama a odváží se i do hloubky. Z vody abychom jí teď vytahovali jeřábem, dobrovolně nevyleze. Skoro přes noc se z ní stal Kit Fisto. Rytíř Jedi. Obojživelník. Zkušenej a odvážnej. Smrtelně nebezpečnej na souši i ve vodě.
Za to nechť technologii navěky provází síla! A nám ať slouží dlouho a blaze 🖖❤️

Rozpovídej svý ruce

prstovka magnet

Umět se domluvit přes sklo, v hluku nebo třeba i pod vodou? Není nic jednoduššího. Rozmluv svý ruce, potěš prsty a získej novou superschopnost zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel