Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Novoroční slzy aneb 2023 bude rokem kloboučku s pírkem sojčím

spocklidem novoroční slzy

Mám za sebou hezký rok. Po celkem dlouhý době mi nikdo neumřel a ani jsem se nemusela strachovat o ničí život a zdraví. Přesto jsme měla na novej rok v očích slzy. Proč? Inu, řítit se životem jako Bugasseratti Monopost má svý výhody. Zválcuju všechno…blbý je, že občas i sebe.

Slzy, když je vše ok?

„Kdybych měl klobouček se sojčím pérkem, snad bych zapomněl a snad bych se stal znovu zvědavým. Je mi smutno bez kloboučku.“
(Jan Werich – Král měl tři syny)

Díky vánočnímu rozvolnění jsem si uvědomila, jak často frčím módu nabombenej Bull-Bagr Special. Jo, tak ty mi budeš klást do cesty blbej terén, jo? Delší a za to horší cestou? Nevadí, dáme!
Jak moc jsme si na tohle tempo zvykla, až mi vlastně přijde úplně normální. Když z něho pak na chvíli vypadnu, najednou mě doběhnou všechny pocity únavy, nepohodlí, vzteku a vlastně i smutku. 

„Jak vypadají lidi? Jak vypadá svět? Tolik let jsem jezdil závratnou rychlostí, že svět byl pro mě čmouha, která letěla kolem mě. Krajina čmouha, a člověk tečka v dálce, která se rychle přibližovala a uskočila před mým strojem. Safra, to jsem ten život rychle projel.“
(Jan Werich – Král měl tři syny)

Přála bych si v životě víc chvil, kdy mám pocit, že nic nemusím. Můžu dělat nic a jen tak být. Chvil, kdy s můžu zastavit a uvědomit si, jak mi je, jak se cítím. Chvil, kdy se můžu nechat zaujmout, nadchnout a oslnit úplně obyčejnými věcmi a vnímat vděčnost, radost a štěstí, kterýho se mi dostává. A že ho je! Když se kolem mě nemíhá stokilometrovou rychlostí. Celý rozmazaný. Chci být k sobě laskavější.

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel