Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Vraťte mi můj obličej aneb jak moc smrtelný hřích je marnivost?

obličej

Většinu života mi na vzhledu moc nezáleželo. Starej pankáč. Nikdy bych o sobě neřekla, že jsem marnivá. Jakmile je ale s mým obličejem něco jinak (třeba mega otok ze zánětu slinný žlázy), najednou mi není komfortně a nechce se mi lézt mezi lidi. 

Vždycky jsem si myslela, že vzhled je pro mě podružná záležitost. U pankáčů tenkrát aspoň platilo, že čím hnusnější, tím lepší. Oblečení jsem si pořizovala hlavně z druhý ruky, veškerýma módníma značkama pohrdala. Pořád platí, že líčit jsem se neuměla a neumím. Nebaví mě to. Marnivá? Já? A jsem. Zrovna já!

S cizím obličejem

Nemůžu říct, že by vzhled v mým životě nehrál žádnou roli, protože hraje. Zvykla jsem si nějak vypadat. Stárnutí má tu výhodu, že se jde po malých krůčcích. Neproberu se jednou ráno s úplně jiným obličejem. A to se přesně v případě zánětu slinný žlázy dělo. Vzbudila jsem se jako někdo jiný

Kdo jsi a co jsi udělala s mým ksichtem? Je to strašný nepoznávat se v zrcadle.

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel