Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Obránci civilizace aneb když se hubí hmyz, lítaj kusadla

spocklidem obránci civilizace

Obránci civilizace se s tim nepářou a jdou rovnou na věc. V impériu to vře jak v břiše po požití misky Vindaloo. Pravidla hry na imperiální šachovnici se často měněj. A pořád neni jasný, kdo vlastně vítězí. Ztráty se zvětšujou a mrtvoly se úspěšně vršej na obou stranách.

Rozmanitá zvířena

Rozmanitost druhů občas vzdáleně připomíná Letopisy Narnie. Samý mluvící, inteligentní zvířátka. Například přerostlý mravenci. Od blanokřídlýho hmyzu našich luhů a hájů se liší jen velikostí a sexy medovym hlasem. Vzhled, pracovitost a houževnatost maj společný. Když rozšlapete mraveniště, brzo se objeví nová královna a obnoví celou kolonii. Protože někdo tu práci halt udělat musí, že jo! Na vesmírný stanici to platí dvojnásob.

A pozor! Když budete hodný, přijdou i mluvící vydry…ale tiše! Jsou až nelidsky plachý.

Obránci civilizace ostrý jako břitva

Postavy se nám víc a víc vybarvujou. Neustálá ponorka na vesmírný lodi dělá s charakterama různý věci. Některý se daj na duchovno. Viz. Foskanová, původem zlodějka ze slumů, která začala blábolit cosi o předurčení a splácení dluhů. Dalšim to zbrousí hrany do diamantova. Viz. Hila Ebanová, která sice blafovat neumí, za to s nožem se ohání jedna báseň.

A Wabara, která na intriky nemá kapacitu, ale nikdo si s ní zadek vytírat nebude.

Nemůžu zde nezmínit Venrinu, která je živoucim příkladem pravdivosti citátu „Proč měnit báječnou žábu v prince?“ V tomto případě spíš princeznu.

Ralgaři a Ralgarky

Ralgaři už jsou tradiční součástí inventáře. Jejich samičky jsou však horká novinka. Ralgarky se bojů tradičně neúčastněj. Bráněj líhně a trénujou mláďata. O to víc drsný ale jsou. Vedle Nordela, starý známý dobrý duše, teď bude zdatně vyrovnávat gender neméně sympatická Drot.

Těšte se na praktickou ukázku Forlorn hope. Manévru, kdy malá skupina ralgarskejch lodí zaútočí na nepřátelskou flotilu, aby odhadla její sílu a vylákala ty parchanty z pozic. Posádka je většinou kompletně zničena. To ale nikomu nevadí. Ralgaři se tam hlásej dobrovolně, protože to je sranda a patří to ke štábní kultuře. Když už máš loď v hajzlu, aspoň s ní třískni o nepřátelskej křižník, neasi.

Zpívat a tančit

Lidové moudro z budoucnosti: „Chceš-li zdechnout, zajisti si řádný publikum. Jinak pojdeš jako krysa a všem to bude úplně jedno. Buď vol otevřený prostranství, vysokej strom nebo zpívej hodně nahlas.

Osobně mě nejvíc rozsekalo Nostarono. Doteď si nejsem jistá, jestli to provedenim bylo spíš argentinský tango nebo hardcorovej moshpit. Nicméně nikdy bych neřekla, kolik se toho vejde do tří minut a dvanácti sekund. Je libo taneček? Smim prosit?

Porod jako scifi

Na závěr si dovolim otevřít gynekologicko-porodnický okýnko. V současnosti platí, že čim přirozenější a human-friendly porod chcete, tim víc peněz musíte vysolit. Ale nebojte. V budoucnu se situace obrátí. Nejdražší budou umělý dělohy. A placenta? Ta chutná pořád stejně…

Obránci civilizace dobránili. Jsme na konci trojky, víte, co to znamená? Už jen jeden díl a budu zase klidně spát…

A ptáte se, kdo za to může? Inu, Kotouč

Další díly:

Hranice impéria – naděje a vši zanechejte

Císař v exilu aneb „spadlo ti impérium, Hankersone, asi vítr nebo co“

Odkaz protektorů aneb sláva vítězům a poraženým…naplivat

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel