Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Opuštěné dítě aneb jak nás ovlivňuje separace po porodu

opuštěné dítě

Jsem opuštěné dítě. Odnesli mě od mámy, protože v porodnici nebyly volné roomingy. To si nemůžeš pamatovat! Byla jsi tenkrát takhle malá! Nemůžu. Následky toho mám ale na talíři téměř každý den.

Opuštěné dítě jako opuštěné dítě

Kdyby někdo pohodil novorozence do pangejtu, pravděpodobně ho za to nebudeme mít moc rádi. Když se však mluví o oddělení dítěte od matky v porodnici, často se to bagatelizuje. O miminko je přece dobře postaráno. Je v těch nejlepších rukou. Sestřičky vědí, co mají dělat, a maminka si odpočine. Pohoda, cajk! Nač ta hysterie? Destruktivní účinek je přitom v obou případech stejný. Něco o tom vím…

Jak se u mě projevují pocity opuštěného dítěte a co mi na to pomáhá?

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel