Pět jazyků lásky aneb je jedno, kterým mluvíš, ale občas drž hubu

spocklidem pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky mi vždycky znělo dost seberozvojově. Kniha, co jsme dostali, statečně lapá prach. Pak se ke mně ale dostal test a prokrastinující se stébla chytá, víme? Ze svejch insightů jsem sestavila tuhle přízemní verzi pro obyčejný smrtelníky. Tak si jí dej. Jde totiž o lásku. A jsou ty Vánoce.

Jeden jazyk vládne všem

Ten má rád vdolky, jinej zas podolky. Někdo potřebuje, aby ho chválili, mazali mu med tam, kde se běžně med maže, pěli na něj hrdinský ódy nebo skládali básně o jeho nadpozemský kráse.

Někomu dělá dobře, když s námi vyjede bok po boku do posledních bitev, popíjí s námi medovinu z lebek padlých nepřátel či s námi z čirýho přátelství vyrazí sestřelit pár imperiálních hvězdných destruktorů.

Jiný zase touží, aby mu k nohám snášeli nepřátelský skalpy, zlatý rouna, hlavy medúz, či prsteny, který možná nevládnou všem, ale diamanty jsou i tak girl’s best friends…

Problém nastává, že ve vztahu mluví každý z nás svým jazykem. Když budu živá z toho, že potřebuju slyšet, jak mi to sluší a jak moc mě má ten druhej rád, pak budu i já vrhat lichotkami na všechny strany a myslet si kdovíjakou službu tomu dotyčnýmu nedělám. Dost možná ale budu házet perly sviním…

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Napsat komentář