Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Schizofrenní rodičovství aneb kdybych mohla, rozhodla bych se jinak?

spocklidem schizofrenní rodičovství

Občas bych si přála rodičovství zrušit. Hej! Zastavte ten rozjetej vlak, já chci vystoupit! Rodiče, kteří jste si tímhle neprošli, zdravím vás a gratuluju. Vy ostatní, obyčejní smrtelníci, co občas pochybují a litují, tenhle text je přesně pro vás.

Rodičovství je opravdu creepy, děsivá, obrovská a definitivní zkušenost. Pocity, který ve mně každodenně vyvolává, jsou dost ambivaletní. Vedle lásky k mým dětem cítím obrovskou nechuť být rodičem a dělat všechny věci s tím spojený. Trochu schizofrenní? Jo!

Příprava na rodičovství neexistuje

Na rodičovství se nejde nijak připravit. Ani kombinace základního vojenskýho výcviku se speciálním důrazem na sociální deprivaci a extrémně ztížený psychický podmínky by to nedokázala. Říká se, že ten, kdo se chce stát rodičem, by měl pár let učit na střední škole. I to však vystihuje podstatu problému jen velmi zkresleně.

Jako učitel totiž můžu kdykoliv odejít, vyskočit oknem, změnit zaměstnání nebo se prostě každý den vrátit domů, zabarikádovat dveře a část dne být harantless a pařit Zaklínače.Cizí puberťáci ze mě navíc nikdy nebudou po kilech dolovat mý pečlivě skrytý bolístky a traumátka a nebudou mi brnkat na mý nejcitlivější rozladěný strunky tak jako moje děti…

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel