Sendviče a sexismus. Jak s vtipem a grácií reagovat na nevhodné komentáře

sendviče a sexismus

Udělat někomu sendviče většinou není považováno za vymezení se vůči šovinismu, sexismu a genderovým stereotypům. V neodolatelném podání Jade Hameister, která se sexistickými poznámkami nenechala odradit a postavila se jim po svém, však bylo. Jak se s dementními komentáři vtipně a s grácií vyrovnávají další ženy?

Jade a její sendviče

Jade Hameister je naprosto neuvěřitelná. Bylo jí teprve 16 let, když se stala vůbec nejmladší osobou, která zdolala polární hattrick. Dostala se na lyžích na oba póly a stejným způsobem překonala i Grónsko. Slušný výkon. Je tam psí zima, obrovský vzdálenosti, který musíte překonat…

Zasloužila by aspoň poplácat po zádech. Za své vystoupení na TED X však schytala pěknou dávku sexistických komentářů. Diskusi zaplnila především věta „Udělej nám sendviče“. Ve Spojených státech je to silně sexisticky zabarvená věta odkazující ženu k plotně, kam patří.

Schytávat hloupé komentáře od lidí, co povětšinou sami nic nedokázali, navíc jen proto, že jste žena, bolí. Cítíte obrovskou frustraci, deziluzi, chuť řvát a zároveň se schovat do jeskyně, dokud bouře neutichne. Nikoliv však Jade. Jak se s dementními komentáři popasovala a jak se s nimi pasují další ženy?

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Napsat komentář