Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Sendviče a sexismus. Jak s vtipem a grácií reagovat na nevhodné komentáře

sendviče a sexismus

Udělat někomu sendviče většinou není považováno za vymezení se vůči šovinismu, sexismu a genderovým stereotypům. V neodolatelném podání Jade Hameister, která se sexistickými poznámkami nenechala odradit a postavila se jim po svém, však bylo. Jak se s dementními komentáři vtipně a s grácií vyrovnávají další ženy?

Jade a její sendviče

Jade Hameister je naprosto neuvěřitelná. Bylo jí teprve 16 let, když se stala vůbec nejmladší osobou, která zdolala polární hattrick. Dostala se na lyžích na oba póly a stejným způsobem překonala i Grónsko. Slušný výkon. Je tam psí zima, obrovský vzdálenosti, který musíte překonat…

Zasloužila by aspoň poplácat po zádech. Za své vystoupení na TED X však schytala pěknou dávku sexistických komentářů. Diskusi zaplnila především věta „Udělej nám sendviče“. Ve Spojených státech je to silně sexisticky zabarvená věta odkazující ženu k plotně, kam patří.

Schytávat hloupé komentáře od lidí, co povětšinou sami nic nedokázali, navíc jen proto, že jste žena, bolí. Cítíte obrovskou frustraci, deziluzi, chuť řvát a zároveň se schovat do jeskyně, dokud bouře neutichne. Nikoliv však Jade. Jak se s dementními komentáři popasovala a jak se s nimi pasují další ženy?

Celý článek si přečti na Forendors (Pickey).

Proč mě podpořit na Forendors?

forendors panel

Jsem introvert, který rád přemýšlí nahlas. K tomu mi pomáhá psaní. A když už je to jednou napsaný, přece to nevyhodím. Zvlášť když to může pomoci i někomu dalšímu. Třeba tobě.

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud ti moje texty dávají smysl, podpoř mě zde.

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel