Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Metro 2034 aneb zas o kus dál, o něco hlouběji

spocklidem metro 2034

Metro 2034 nás opět zatáhne do spletitejch tunelů pod Moskvou – posledního útočiště těch, co přežili jadernou katastrofu.
Všichni mě varovali, že budu zklamaná. A musím říct, že…se tak nestalo.

Prokletá šedá trasa

Děj se přesunuje ze severovýchodu na jihozápad. K jižnímu cípu trasy Serpuchovsko-Timirjazevskaja. Zase ta prokletá trasa. Pamatujete na krysí horror, kterýmu jen tak tak unikl malej Arťomko? Tak na jihu neni o moc líp.

Stanice Sevastopolská je odkázaná jen sama na sebe. Přímo uprostřed pekla. Nestvůry po ní jdou jak slepice po flusu. Je nutný ji udržet, protože největší vodní elektrárna v metru. Místní bojovníci jsou drsný až na půdu, ale zásoba patron se tenčí, množství antibiotik klesá a poslední ozbrojená karavana se nevrátila…

Romance s cvakánim Geigerova přístroje

Čekala jsem, kdo v sedle vystřídá Arťoma. Toho jsem se bála nejvíc. Jak nemám sympatický postavy, tak mě na příběh neutáhne. A byla jsem příjemně překvapená.

Spojnicí všeho je Homér, vl. jm. Nikolaj Ivanovič, stárnoucí pamětník bejvalý krásy a velikosti metra. Tuší, že času mu už moc nezbejvá a chce podniknout poslední velkou věc.

Schizofrenní Hunter, požíranej vnitřníma démonama („nazdar, kámo, cos dělal celou tu dobu?“) pomalu přestává ovládat svojí touhu po krvi. Odpudivost jeho zjizvenýho obličeje si s jeho charakterem příliš nezadá.

A nakonec Saša. Dívka, co většinu života strávila živořenim ve vyhnanství a čekala na smrt. Z pomyslnýho bezpečí jediný odřízlý stanice je vržena do Velkýho metra, kde její naivita je tim nejmenšim zlem, co jí tam venku čeká.

Metro 2034 – druhej díl je vždycky s*ačka?

Přestože jsem byla zrazovaná, a tudíž jsem mnoho nečekala, kniha mě bavila stejně jako jednička. Několik dnů jí zákonitě patřila první i poslední myšlenka dne.

Její všudypřítomná bezútěšnost a stísněnost (atmošku nasaj z fotek skvělý fotografky Agience), sem tam rozčísnutá filozofickou úvahou nad smyslem lidský existence, je nebezpečnou kombinací, kterou prostě můžu. Nevím, jak vy, ale já byla rozhodně spokojená a určitě dám šanci i trojce.

P.S. Temnota dávkovaná po lžičkách neškodí v jakýmkoliv množství, žeano.

Další díly:

Metro 2033 – droga návykovější než dur

Metro 2035 aneb moskevská podzemka do třetice všeho postapokalyptickýho

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel