Klára Svobodová Spoklidem

Menu

WoW 😯 aneb neslyšící borci proti prvotnímu zlu

spocklidem wow

Hráli jste někdy WoW, neboli World of Warcraft? Já ne! Přiznám se bez mučení. V mládí jsem radši běhala s klackem po lese než třískala do klávesnice. Ale ačkoliv jsem v tomto ohledu neprofackovaná, mám pro to velký pochopení. 

Svět sám pro sebe

World of Warcraft je klasika žánru. Svou popularitou vymetl i Guinessovu knihu rekordů coby nejhranější MMORPG hra (to znamená, že vás tam hraje hodně, je to celý online a hrajete si na hrdiny). Jeho nespornou devizou je propracovanej svět, co dostane na kolena i ty, který s počítačem kozy nepásli.

Bezpočet ras a druhů do počtu dalece přesahující vaše soukromý sbírky motýlů. Třeba moji oblíbený orkové, to jsou srdcaři. Nebo noční elfové, co s gustem popíraj fakt, že jako špičatý uši musíte jen splývat s podrostem a bejt neustále vydřený ze svitu hvězd. 

Guilda Undaunted

Proč to ale celý píšu! Ačkoliv jsem totální hráčskej nýmand, nedávno se stalo něco, co zvedlo ze židle i mě. Americký guildě Undaunted se podařilo porazit N’Zotha na Mythic obtížnosti. Nebojte, přeložim.

Guilda je skupina hráčů. Tam chcete bejt, protože členství s sebou nese řadu výhod a víc hlav toho víc roztříská. N’Zoth je jednim ze starejch bohů. Prvotní zlo, našeptávač. Smrtelně nebezpečnej, nutno zabít. A Mythic obtížnost je „pokud se nemýlim hmm, hahaha“ ta nejvyšší možná. 

Neohrožený neslyšící

Undaunted (nebojácný, neohrožený, neodraditelný) je jméno víc než příznačný, jelikož tuto guildu tvoří nedoslýchavý a neslyšící hráči. A jako takový je nezastrašila ani podstatně ztížená komunikace. A jelikož komunikace je pro úspěch ve hře typu WoW stěžejní, povedl se jim vpravdě husarskej kousek. Při většim počtu hráčů je náročný se domluvit, i když slyšíte. A když uvážim, že se při hře domlouváte hlavně přes mikrofon… 

Jak to udělali?! Ovládaj pokročilou telepatii? Používaj technologie, který ještě neznáme? Vypěstovali si systém feromonů, prostřednictvim kterýho může včelí královna řídit na dálku i celej úl?  Možná…

Prostě wow…

A možná je skutečnost daleko prozaičtější. Možná už ve svym životě vybojovali takovejch soukromejch bitev, že nějakej N’Zoth je jen třešnička na dortu. Možná už museli vyvrátit takovejch mýtů o neslyšících, že nemožnost uspět ve hře náročný na domluvu byl jen další zářez na pažbě.  A že u toho natrhli zadky pár slyšícim nerdům, který si o N’Zothovi zatim můžou nechat jenom zdát, je příjemnej vedlejší efekt.  Respekt a klobouček!

Originální článek pro WoW fajnšmekry zde: Guilda neslyšících porazila N’Zotha

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel