Operace Thümmel aneb ufounský burgery vrací úder

spocklidem operace thümmel

Operace Thümmel je první částí série Legie. Vytvořeno s láskou od autorského dua KS. Kotleta, Sněgoňová. Ačkoliv žijeme ve světě gravitace a všechno nějak dopadne, tohle prostě nemůže dopadnout blbě. A to nejen proto, že cejtím jistý zadostiučinění pokaždý, když se podívám do rohu titulky. Můžu si totiž směle namlouvat, že se jedná o mý vlastní ex libris (KS jsou mý iniciály, sweet).

Vítejte na palubě Kraksny

Posádku Kraksny jsem už potkala dřív. Narazila jsem na ní v povídce v Kráskách a vetřelcích. Číst o tom, jak to celý začalo, jak se sbírka těch nejneuvěřitelnějších individuí ve vesmíru dala dohromady, pak dostává přidanou hodnotu. Takový příjemný putování k pramenům. Jak to bylo, pohádko?

Mimošů není nikdy dost

Kotletovi zkrátka nestačilo, že na lidstvo poslal mimoše už v Hustým nářezu. Ze žlutejch kartanskejch potvor taky šel strach (minimálně, dokud je někdo nevypreparoval z jejich macho skafandrů, v nedbalkách už to taková sláva nebyla). Tenkrát ale mělo lidstvo silnou oporu v upírech. Přece jen se cítíte trochu líp, když vám záda kreje v podstatě nevychcípnutelná věc, která nepotřebuje spát a je silnější než Ilja Muromec, Čurila Plenkovič a Dobryňa Nikitič dohromady.

Veni, vidi, vici…

Ve světě Legie na to lidstvo zůstalo samo. Ze střetu s civilizací na mnohem lepší úrovni jsme vyšli jako poražený. Zápas Lega Dupla a Lega Technic v přímým přenosu. Duplo nevyhraje, i když se jeho figurky usmívají, jak můžou. Tak nás obsadili. Lepší maso využili k práci, horší pak rovnou do buřtů, čili na separát. Takhle to ve Společenství funguje. Veni, vidi, vici…manducavi.

Operace Thümmel

Z trosek lidskýho pokolení se pak zrodila Operace Thümmel. Pojmenovaná po Paulu Thümmelovi, dvojitým agentovi za druhý světový, složená z posledních kusů národních bezpečnostních služeb. Může se to podařit? Hrstka posledních vzdorujících zástupců člověčenství proti celýmu vesmíru? To by musel bejt zázrak. Tak ahoj chlapci, ať se vám daří!

Moravec a jeho dreamteam

Agent Moravec se snaží o nemožný. Se svojí „četou“ o třech lidech (kromě něj se skládá ještě z Bohdana a starýho Vodičky z Frýdku-Místku) se pokouší nenápadně škodit, kde se dá, a vyčkává na spásnej okamžik, kdy emzákům šlohne loď.

Příběh vesmírnýho rytíře

Osobně mi to hodně připomínalo základní údernou jednotku z Příběhu rytíře. Dobří hoši se pokoušejí změnit osud. S tím rozdílem, že jim nejde o společenskou třídu, ale o přežití. Navíc jsou bez Chaucera, kterej by to to všechno okecal, a bez Williama, kterej by měl vizi a ještě by u toho dobře vypadal. Kluci, nemáte to jednoduchý.

Situace je příjemně beznadějná a to jsou právě ty chvíle, kdy z obyčejnejch lidí tryská hrdinství proudem. Možná přijde i na deus ex machina. Ze strany, ze který by to nikdo nečekal.

Zábava za časů šílenství

Operace Thümmel je především velká zábava. Zábava v šílených podmínkách. V kulisách, kde lidi jsou buď levná pracovní síla, nebo krmná směs. V prostředí, kde pro naději není místo. Přehlídka mimozemskejch potvor je přímo ukázková. Za sebe bych ráda viděla i bonusovou příručku „Fantastický emzáci a jak je zabít.“ Samozřejmě nechybí drsný hlášky a chlapský vtípky, ale to už jste si u Kotlety asi zvykli, že? To netřeba zdůrazňovat.

Kraksna!

No, čeká na mě Amanda, tak jsem zvědavá, kam to bude všechno spět. Každopádně Kraksně fandím. Jsou to všechno vesměs úchylové, ale máme je rádi.

Další díly:

Amanda aneb Kraksna šla do světa

Šprti a frajeři aneb Kraksní holčičí síla

Rudý vrabčák aneb petragun’s not dead

Aga aneb bor-fa-kjů very much

Pán hor aneb sláva outsiderům

Napsat komentář