Klára Svobodová Spoklidem

Menu

Runový meč aneb i zrezlá tretka ještě nadělá dost parády

spocklidem runový meč
Runový meč je druhej díl městskej válek. Je to taková uťápnutá mladší sestra jedničky, kterou by ale nebylo radno někam založit.

Runový meč – cesta do Brna

Když se Praze děje něco nepěknýho, kam by měl hrdina zamířit jako první? Správně. Do Brna! A teda, i jako cajzl musim uznat, že atmosféra ve štatlu se s Prahou může směle rovnat.

Brno je příjemnej chlapík. Malej chlapec měnící se v obrovitýho draka. Stejně jako Praha je to jedno velký mraveniště plný agentů. Baron Trenck, Krahujec, Reza…Zatímco Praha má svou Stovku, on má svý drakoniány. Jestli si tyhle dva začnou vyřizovat účty, máme se na co těšit.

Bruncvík a kabinet kuriozit

Prakticky celej díl nás bude trápit otázka: Co se stalo s prvnim mezi pražskými rytíři? Kam se poděl Bruncvík i jeho lev?

Kromě Prahy a Brna nás čeká kabinet kuriozit českejch i moravskejch měst. Nepřehlédnutelnej je rozhodně Ostrava. Ale potěší i okřídlená Plzeň, Strážnice a la Brienne z Tarthu…A Hradec s Pardubicí? Že by novej románek na obzoru?

Třešnička Juzlin

Juzlin, můj elfskej bratr, je třešnička na dortu. Lék proti plochosti a všednosti současný doby našel ve fantastice. Tolkien by byl potěšen, že největší fanda jeho světa je právě tisiciletej elf. Proti zlu se nejlíp bojuje Žihadlem. Vždycky. Co na tom, že je to jenom atrapa.

Už žádnou přírodu!

Musim říct, že jsem se nejvíc těšila na pasáže s městama. Toulaní přírodou mělo taky něco do sebe, ale z magickýho realismu městskejch zákoutí, kterej mě zas a znovu posadil na zadek, zůstal jen realismus. Nikdy bych neřekla, že mi města budou sympatičtější než hluboký hvozdy. Ale je to tak…

Díky tomu mi čtení tak příjemné neplynulo jako u jedničky. Ale je to pořád napínavý jak prase. Po řadě nečekanejch zvratů přijde další řada nečekanejch zvratů, takže jsem to dočetla tak jako tak. Konec mě rozsekal a těším se na trojku!

Další díly:

Zlatý kříž velikosti mexickýho dolaru

Věk nenávisti aneb když města hoří

Obsah

Sdílejte článek
Facebook
WhatsApp
Email
Threads

Připoj se do našeho vesmíru

Aby se ze mě nestala zombie, je dobrý mě občas pozvat na kafe a větrník. Pokud vám mé texty dávají smysl, připojte se k mojí komunitě na Forendors

Získáte:
forendors panel